Losowy plakat

Polecamy

 Wrześniowy Wieczór Chwały, który odbył się 17.09.2009r. Na płockiej Stanisławówce, był pierwszym tego typu spotkaniem w nowym roku akademickim. Nowy rozdział w historii Inicjatywy rozpoczęliśmy bardzo rozległym tematem - „Potrzebujesz Boga?!”. Każdy z nas przybył tego wieczoru do Stanisławówki z innego powodu. Jedni wciąż poszukują Boga, inni już Go znaleźli, lecz wciąż pragną Go więcej. Jeszcze inni trafili do wspólnoty przez przypadek- a przecież mówi się, że w chrześcijaństwie nie ma przypadków. Dlaczego potrzebujesz Boga? Życie człowieka może upłynąć na przeżywaniu codzienności bez specjalnego zagłębiania się w jej sens. Niektórym to wystarcza. Jednak co z relacjami, co ze światem wartości, samoświadomością, z rzeczywistością, która oferuje nam całą masę „atrakcyjnych” rzeczy? Życie i relację z Panem można porównać w bardzo obrazowy sposób do samochodu – mówił podczas konferencji ks. Tomasz. To od Ciebie zależy, gdzie w tym pojeździe będzie miejsce Boga. Czy będzie to koło zapasowe, które wyjmuje się tylko w nagłej potrzebie. A może wycieraczka, której używa się od czasu do czasu, by zobaczyć więcej. Siedzenie pasażera? Lusterko? A może kierownica? Jeśli oddasz swoją kierownicę Panu – on zatroszczy się o to, byś dojechał do celu.

Zgodnie z dziękczynnym i radosnym charakterem Wieczorów Chwały modlitwa słowem i muzyką kierowała myśli stronę Trójcy Świętej. Był czas na osobistą modlitwę i na wspólne chwalenie Pana. Mieliśmy także okazję zobaczyć scenkę Bosco Dramy. Tym razem w dosłowny i zdecydowany sposób został ukazany obraz martwego Boga i „relacji” z Nim. W wierze pozory są nieważne. 


Zdecydowanie rozpoczęliśmy nowy rok akademicki. Oby okazał się on jeszcze bardziej owocny, niż poprzedni. Kolejny Wieczór Chwały odbędzie się 16.10.2009 (PIĄTEK) i zatytułowany będzie Był Żył Pozostanie. 
. 

 


 
http://www.wieczorchwaly.pl Agnieszka Budka