Losowy plakat

Polecamy


W niedzielne popołudnie 10. lutego na spotkanie do Duszpasterstwa Akademickiego „PETROKLEZJA” przybył wyjątkowy gość – Jego Ekscelencja ks. biskup Piotr Libera. Szczery uśmiech Księdza Biskupa i serdeczne słowa powitania już od progu Duszpasterstwa, a potem serdeczny uścisk dłoni z każdym z nas zwiastował, że to będzie wyjątkowe wydarzenie. I takie w rzeczywistości było.
W spotkaniu uczestniczył również gospodarz Parafii św. Stanisława Kostki – ksiądz Walerian Jastrzębiec – Święcicki, a także Sekretarz Księdza Biskupa – ks. Radosław Dąbrowski.
Nasz Duszpasterz – ks. Tomek Radkiewicz w słowach powitania wyraził również naszą wdzięczność za przyjęcie zaproszenia. To, że Ksiądz Biskup wyraził chęć spotkania z nami i poświęcenia nam czasu wśród tak wielu licznych obowiązków, wszyscy odebraliśmy jako szczególne wyróżnienie. Ania podarowała naszemu gościowi zdjęcie św. Jana Bosko – naszego Patrona i księdza, którego świadectwo życia jest dla nas wzorem i inspiracją. Ania wyraziła jednocześnie w imieniu wszystkich członków PETROKLEZJI zapewnienie o naszej chęci służenia Bogu i człowiekowi.
Ksiądz Biskup poświęcił nowo wyremontowane pomieszczenia Duszpasterstwa, po czym zasiedliśmy wspólnie i rozpoczęła się bardzo interesująca dyskusja. Każdy z nas opowiadał o sobie, o swoim zaangażowaniu w działalność PETROKLEZJI – Ksiądz Biskup wysłuchał nas wszystkich z niezwykłą uwagą i skupieniem. Ksiądz Proboszcz wspominał początki powstawania Duszpasterstwa, jego rozkwit, ale również czasy, kiedy PETROKLEZJA musiała pokonywać różne trudności.
Zarówno Salezjańskie Duszpasterstwo Akademickie jak i nowo powstałe przy nim Stowarzyszenie prowadzi bardzo szeroką działalność, o której opowiedział ksiądz Tomek. Rozmawialiśmy m.in. o tak zwanej „20”, czyli coniedzielnej Eucharystii, która ma dla nas wyjątkowe znaczenie, o „WIECZORACH CHWAŁY”, o spotkaniach grupy „M jak Miłość”, o zaangażowaniu studentów w opiekę nad dziećmi z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.
Otwartość Księdza Biskupa i zaangażowanie w animację ruchów młodzieżowych, a szczególnie w „Inicjatywę Wieczorów Chwały” przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Wszyscy poczuliśmy ogromne wsparcie Księdza Biskupa i życzliwość dla naszych form działalności, które pomagają wzrastać w duchu wiary i miłości i tworzenia wspólnoty ludzi promujących wartości chrześcijańskie. Ksiądz Biskup po raz kolejny wspomniał o tym, że współczesny świat oferuje młodemu człowiekowi wiele alternatywnych form spędzania wolnego czasu i rozwijania się. Kościół również powinien wyjść naprzeciw młodemu pokoleniu, chociażby przez muzykę, czy sport, które są nieodłącznym elementem naszego życia. Dla większości z nas było to pierwsze spotkanie z Pasterzem Kościoła płockiego, ale wszyscy mieliśmy poczucie, że odnaleźliśmy „bratnią duszę”.
Z ogromną wdzięcznością za dar spotkania, jeszcze bardziej zdeterminowani do dalszych działań będziemy oczekiwać Księdza Biskupa na Wieczorze Chwały, już za dwa tygodnie. 
Admin