Losowy plakat

Polecamy

„UŻYJ MOCY” to tytuł kolejnego Wieczoru Chwały, który odbył się w płockiej Stanisławówce 20 maja.
Moc jest Boga i od Boga Jedynego, który jak miłosierny Samarytanin podnosi półumarłego i opatruje jego rany. O tym można było usłyszeć we fragmencie Ewangelii wg św. Łukasza i słowach ks. Rafała Burnickiego SDB, który odniósł to do kondycji człowieka. Tym półumarłym jest każdy z nas. Serce człowieka ma w sobie dno, pod którym często kryją się rany zadane przez słowa bądź brak właściwych słow. Te rany może opatrzyć tylko Miłość Boża, ale my musimy wyrazić zgodę na uzdrowienie, stając przed Panem w prawdzie. My nie mamy być doskonali, mamy stanąć i czynić Dobro bez wchodzenia w dyskusje, naśladować Jezusa w czynieniu Miłości, Boga wielbić i widzieć Go w drugim człowieku. Nie odrzucać Go – On przecież nie przyszedł potępiać ale nas zbawić. Nie możemy wybierać sobie człowieka zadając pytanie niczym faryzeusz – kogo kochać?. Tu nie ma selekcji – kochaj każdego czyniąc dobro- nie odmawiając pomocy potrzebującemu, łaknącemu, proszącemu – czyniąc to, co możesz. W końcu błogosławieni będą miłosierni i oni miłosierdzia dostąpią – co bardzo obrazowo przedstawiła scenka w wykonaniu BoscoDramy- nawet najmniejszy gest dobroci może obudzić w kimś chęć czynienia Dobra i otworzyć na oścież czyjeś serce . Bo Dobro trzeba przenosić dalej na kolejne osoby.
W swoim świadectwie Krzysztof mówił, że kiedy oddajesz Bogu swój ból On naprawdę uzdrawia duchowo i fizycznie ciebie i twoich bliskich.
Kolejny Wieczór chwały odbędzie się 20 lipca 2016 r. w ramach diecezjalnych Dni Młodzieży rozpoczynających Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.