Losowy plakat

Polecamy

 
30.06.2008

Z samego rana wyruszyliśmy spod płockiej stanisławówki do Krakowa. 

Po przyjeździe mieliśmy trochę czasu by rozpakować walizki i zapoznać się z pięknym ośrodkiem, gdzie mieliśmy mieszkać przez najbliższe dwa tygodnie. 

Po tym ruszyliśmy na pierwszą, wspólną Mszę Św., która oficjalnie rozpoczęła naszą przygodę na rekolekcjach w Krakowie. 
 
01.07.2008

Wypoczęci po pierwszej nocy w nowym miejscu z energią ruszyliśmy na poranne medytacje o miłości. 

Po sytym śniadaniu spotkaliśmy się na auli na konferencji o miłości oraz o wartościach jakie każdy człowiek w swoim życiu powinien mieć. Wspólnie rozważaliśmy fragment Ewangelii Św. Marka. 

Później każdy z nas w chwili ciszy mógł przemyśleć to i zastanowić się nad swoimi wartościami oraz odpowiedzieć sobie na wiele podstawowych, ale jakże ważnych pytań. 

Po południu podzieleni na mniejsze grupy mieliśmy nasze pierwsze spotkanie z animatorami, gdzie zapoznawaliśmy się ze sobą i planowaliśmy naszą najbliższą współpracę. 

Na uwiecznienie dnia został zorganizowany wieczorek pogodny, który miał na celu zintegrowanie grupy. Każdy miał szansę zaprezentować swoje umiejętności przed mikrofonem, tak byśmy mogli poznać się wzajemnie. 

Po mile i radośnie spędzonym wieczorze poszliśmy do kaplicy, gdzie podziękowaliśmy Panu za łaski tego dnia. 
 
02.07.2008

Dzisiejszego dnia skupiliśmy się nad swoim wnętrzem i zadaliśmy sobie pytanie czy akceptujemy siebie czy może wolimy nakładać maski? 

Po konferencji, na której Ks. Tomek przybliżył nam temat zranień powodujących pojawianie się masek udaliśmy się na osobiste medytacje. Pozostając sam na sam z własnymi myślami mogliśmy odpowiedzieć sobie na wiele pytań i odnaleźć swoje pęknięcia oraz zmierzyć się ze swoimi maskami. 

Na spotkaniu w grupach wypisywaliśmy zranienia, które niszczą naszą osobowość. Jednak udało nam się razem wymyślić sposób na te pęknięcia i połączyliśmy naszą zranioną maskę w całość.  

Wieczorem dla rozluźnienia obejrzeliśmy film, ale najpierw każdy musiał zdobyć bilet poprzez wykonanie oryginalnego zadania wymyślonego przez naszych animatorów. Po wielu zmaganiach wszyscy otrzymaliśmy bilety na „Zapach kobiety”. Film o życiu i wartościach, a także maskach był podsumowaniem naszego dnia. 
 
03.07.2008

Ten dzień był bardzo trudny, gdyż opowiadał o naszej największej słabości – grzechu. 

Po porannych medytacjach przyszedł czas na konferencje, na której zastanawialiśmy się nad 

przyczynami, które skłaniają nas do popełniania grzechów oraz w jaki sposób możemy nad sobą pracować. Fragment z Ewangelii Św. Jana odpowiedział nam na wiele pytań ukazując 

miłosiernego Boga, który zawsze jest gotowy nam wybaczyć o ile my zerwiemy z naszym grzechem. 

Pod koniec dnia zorganizowaliśmy wieczorek pogodny, na którym świętowaliśmy imieniny Ks. Tomka. Każda z grup przygotowała specjalny występ, który mile zaskoczył Ks. Tomka. Po słodkim poczęstunku Agnieszka zaproponowała nam różne gry i zabawy, które dodatkowo umiliły nam czas. 
 
04.07.2008

Dzisiejszego dnia zastanawialiśmy się nad rolą spowiedzi w naszym życiu. 

Na konferencji dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy się przygotować do spowiedzi. 

Rozmawialiśmy o naszych lękach przed tym sakramentem oraz o łaskach, które możemy dzięki niemu otrzymać. 

W czasie wolnym każdy mógł zastanowić się nad swoim życiem, spojrzeć na swoje upadki i zrobić rachunek sumienia. 

Po południu by się rozluźnić trzy grupy rozpoczęły rywalizacje w turnieju sportowym. 

Gra była zacięta, do końca nie wiadomo było kto zwycięży, ale ostatecznie niewielką liczbą 

punktów wygrała grupa Ks. Wojtka.  

Pod koniec dnia odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, na której zawierzaliśmy Bogu siebie i oddawaliśmy Mu swoje grzechy i problemy, czego symbolem był kamień, który każdy przyniósł ze sobą. 
 
05.07.2008

Na dzisiejszej konferencji wyjątkowo mogliśmy posłuchać Ks. Józefa Marszałka, który podzieliły się z nami swoją wiedzą i ogromnym doświadczeniem. Rozmawialiśmy o bardzo ważnej wartości w życiu jaką jest miłość oraz o tożsamości każdego człowieka. 

Ks. Marszałek zaciekawił wszystkich słuchaczy. Na koniec mogliśmy zadać pytanie naszemu gościu, który z przyjemnością odpowiadał na każde z nich. 

Po południu wybraliśmy się na Stary Rynek w Krakowie, by podziwiać uroki tego niesamowitego miasta. Byliśmy nim zachwyceni i nawet nie zauważyliśmy kiedy minął nasz wolny czas. 

Po powrocie czekała nas jeszcze jedna niespodzianka. Zostaliśmy zaproszeni na „Imprezę u Cześka”. Każdy z nas przebrał się w zabawny sposób. Rozśmieszaliśmy się nawzajem swoimi strojami, a ponieważ żadnej osobie nie brakowało pomysłów mieliśmy co podziwiać. Zabawa bardzo się udała, ponieważ taniec sprawił nam wszystkim dużo radości. 
 
06.07.2008

Niedziela była dla nas dniem specjalnym. 

Zamiast konferencji urządziliśmy dyskusje o idealnym mężczyźnie i idealnej kobiecie. 

Podzieliliśmy się na drużynę męską i żeńską. Każda grupa wypisywała cechy idealnego partnera. Po tym zasiedliśmy do stołu by przedyskutować to co napisaliśmy. Rozmowa była ciekawa i przyniosła wiele przemyśleń. 

W południe uczestniczyliśmy w wyjątkowej Mszy Św. z darami,którą sami przygotowaliśmy. Po obiedzie wybraliśmy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie każdy mógł pomodlić się we własnej intencji. 

Następnie mieliśmy trochę wolnego czasu dla siebie. Losowaliśmy partnera do rozmowy, aby poznać się bliżej i mieć szansę na indywidualną rozmowę. 

Na zakończenie dnia została zorganizowana zabawa, w której każda z grup poszukiwała kartek z zadaniami, które należało wykonać. Gra przyniosła wiele zabawnych sytuacji i pozwoliła na zgranie się zespołu. 
 
07.07.2008

Poniedziałek był dla nas dniem sportu i zabawy. 

Zamiast konferencji odbyła się rozprawa sądowa na temat czystości przedmałżeńskiej. Dyskusja była ożywiona i pokazała nam rożne strony tej sprawy, ponieważ każdy mógł się wypowiedzieć i podzielić się swoim zdaniem. 

W wolnym czasie zagraliśmy w dwa ognie, a dla wytrwałych został zorganizowany dodatkowo turniej gry w piłkę nożną. Jak zawsze świetnie się bawiliśmy i cieszyliśmy się czasem spędzonym ze sobą. 

Po rekreacji przywitaliśmy Panią Gosię Marcinkowską, która przyjechała do nas z Lublina, aby przeprowadzić z nami warsztaty o asertywności. 

Na dzisiejszym wieczorku pogodnym przebieraliśmy się i wykonywaliśmy piosenkę w odpowiedniej subkulturze. Mogliśmy zobaczyć miłośników heavy metalu, hip-hop oraz hipisów. Każda z grup świetnie wykonała swoje zadanie. 
 
08.07.2008

Z samego rana po porannej medytacji rozpoczęliśmy warsztaty o asertywności. Pani Małgosia pokazała nam kilka interesujących ćwiczeń i zaintrygowała nas ciekawym tematem jakim jest asertywności. Mogliśmy dowiedzieć się jak można zdobyć te umiejętność, a także jak radzić sobie ze stresem oraz jak zachowywać się w niektórych sytuacjach. 

Po południu pojechaliśmy do Parku Wodnego, gdzie bardzo miło spędziliśmy czas, korzystając z wielu wodnych atrakcji jakie oferował nam Aquapark. 

Po powrocie zostało zorganizowane ognisko, na którym pożegnaliśmy Ks. Wojtka, który wyruszył na kolejne rekolekcje. 
 
09.07.2008

Dzień ten był nastawiony w szczególności na warsztaty o asertywności, które niebawem miały się zakończyć. Przeprowadzając kilka ćwiczeń zaproponowanych przez prowadzącą uświadomiliśmy sobie wiele rzeczy. Pokazały one nam jak ważne są słowa, które wypowiadamy oraz to, że powstrzymując nasze emocje podczas rozmowy możemy wiele osiągnąć. Dowiedzieliśmy się jak zmieniać nasze zachowania by polepszyć relacje z drugim człowiekiem. 

Po całym dniu pracy przyszedł czas na wieczór pogodny, który zgodziła się poprowadzić Pani Małgosia, która nauczyła nas wielu tańca , które bardzo przepadły nam do gustu. Po tak mile spędzonym dniu jak co wieczór udaliśmy się do kaplicy, gdzie podziękowaliśmy Panu z dary dzisiejszego dnia, a  na koniec usłyszeliśmy „słówko” na dobranoc od Pani Gosi, którą niestety musieliśmy już pożegnać. 
 
10.07.2008

Po ostatniej porannej medytacji każdy z nas na indywidualnej rozmowie z Ks. Tomkiem podsumował rekolekcje, następnie na auli w specjalnej ankiecie mógł określić zarówno pozytywne jak i negatywne strony wszystkich zaproponowanych nam atrakcji. 

Resztę dnia spędziliśmy w centrum Krakowa. Mogliśmy cały dzień poświęcić na zwiedzanie tego pięknego miasta i cieszyć się jego urokami także wieczorem. 
 
11.07.2008

W przedostatni dzień naszych rekolekcji uczestniczyliśmy w pożegnalnej Mszy Św., na której usłyszeliśmy wzruszające świadectwa osób, które chciały podzielić się swoim doświadczeniem. 

W czasie rekreacji dla chętnych była wycieczka na Kopiec Kościuszki, z którego można było podziwiać panoramę Krakowa, reszta mogła po raz ostatni wyjść na stary rynek w Krakowie. 

Wieczorem w kaplicy zorganizowaliśmy wieczór chwały, który był podziękowaniem za rekolekcje. Po adoracji udaliśmy się do małej auli, gdzie nastąpiło oficjalne pożegnanie, na którym każdy osobiście mógł sobie podziękować za czas spędzony razem i napisać każdemu na kartce coś miłego. 
 
12.07.2008

Był to nasz ostatni dzień w Krakowie, rozpoczęliśmy go cichą Mszą Św. 

Gdy byliśmy już spakowani odwiedziliśmy pracowników placówki, by podziękować im za miłe i ciepłe przyjęcie nas oraz ze serdeczne i pomocne nastawienie. Po pożegnaniu ruszyliśmy w drogę powrotna do Płocka. Umocnieni darami, które otrzymaliśmy na tych rekolekcjach, bogatsi o nowe doświadczenie i umocnieni nowymi przyjaźniami, które tu związaliśmy powróciliśmy do naszych domów. 

  
Admin