Losowy plakat

Polecamy

Decyzją przełożonego Salezjanów Inspektorii Warszawskiej, nowym przełożonym klasztoru, a jednocześnie proboszczem i kustoszem Sanktuarium Maryjnego w Czerwińsku nad Wisłą został nasz dotychczasowy duszpasterz ks. Łukasz Mastalerz.  Urzędowe przekazanie parafii nastąpiło w niedzielę 16 sierpnia 2015 roku podczas Mszy Św. o godz. 10.00. W imieniu Biskupa Płockiego kanonicznego i oficjalnego wprowadzenia nowego proboszcza do wspólnoty parafialnej dokonał Ks. Prałat Janusz Mackiewicz - Dziekan Dekanatu Wyszogrodzkiego. W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć w Czerwińsku naszej Wspólnoty. 
Uroczysta Msza Święta rozpoczęła się w drzwiach bazyliki wręczeniem ks. Łukaszowi kluczy do sanktuarium. Następnie przy ołtarzu ks. dziekan odczytał dekret ks. Andrzeja Wujka (przełożonego Inspektorii) mianujący ks. Łukasza proboszczem w Czerwińsku. 
Po uroczystości świeżo upieczony dyrektor, proboszcz i kustosz zaserwował nam kompot z czerwińskich truskawek. Trudno było tego dnia wyjeżdżać z Czerwińska, bo choć tyle razy wyjeżdżaliśmy stąd z rekolekcji do domu, tym razem wracaliśmy do Płocka bez księdza Łukasza.
 
Ksiądz Łukasz Mastalerz był naszym duszpasterzem przez cztery lata, wspólnie modliliśmy się, pracowaliśmy, odpoczywaliśmy i wzrastaliśmy. Dziękujemy Bogu za takiego wspaniałego kapłana, który jest przykładem tego iż „Pan Bóg wywyższa pokornych”. Księże Łukaszu zostawiamy Cię w dobrych rękach Pani Mazowsza-Matki Bożej Pocieszenia i będziemy pamiętać o Tobie-Przyjacielu w naszych modlitwach. Z Bogiem!