Losowy plakat

Polecamy

26 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „POMYSŁ NA CODZIENNOŚĆ”. Robert Tekieli – prelegent spotkania, opowiadał o okultyzmie, new age, ezoteryce i ich wpływie na zdrowie i duszę człowieka.
Polski dziennikarz i publicysta na własnej skórze mógł odczuć negatywny skutek „magii”. Robertowi Tekielemu udało się odizolować od tego środowiska. Jego uzdrowieniem stała się wiara katolicka. Teraz przyjechał do Płocka, by podzielić się swoim doświadczeniem i uchronić nas przed wejściem w niektóre niebezpieczne sfery.

Na młodego człowieka oddziałują przeróżne czynniki zewnętrzne, które często niszczą. Młody człowiek szuka najczęściej akceptacji, zrozumienia i doceniania, wchodzi wówczas w sekty, magię i inne mało wartościowe rzeczy i zjawiska. Kiedy nie może odnaleźć akceptacji wśród rodziców i nauczycieli łatwo może wpaść w ruchy typu New Age, gdzie może poczuć przynależność , która z czasem zamienia się w uzależnienie. 

Dzisiejszy świat zachwyca nas nadzwyczajnością, niestety nie zawsze jesteśmy świadomi, że w pięknym i lśniący opakowaniu kryje się kłamstwo. 

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak bardzo ”magia” jest obecna w naszym życiu, pojawia się w wielu dziedzinach życia. Propagowane są sztuki walki, praktyki medytacji, czy wróżbiarstwo. Noszenie amuletów często jest zaproszeniem demona do naszej duszy. Wiara w „cudowne uzdrowienie” u wróżki, czy energoterapeuty po chwilowym wytchnieniu przynosi nam wiele szkód. Astrologia. A także różne techniki transu, które z pozoru są niewinną zabawą, niszczą nie tylko nasze zdrowie fizyczne, ale przede wszystkim sferę duchową. 

Robert Tekieli dzieląc się swoim doświadczeniem nie chciał straszyć nas byśmy popadli w kolejna skrajność, jego celem jest nauczenie nas, byśmy w swoim życiu potrafili racjonalnie wybierać, świadomie wiedzieć o niebezpieczeństwach, które są proponowane nam przez świat. 

Dostarczając nam tak wielu ciekawych informacji mogliśmy sami skonfrontować je z naszym życiem i nauczyć się świadomego wyboru. Spotkanie zakończyło się cudowną modlitwa, w której oddawaliśmy Bogu nasze zniewolenia i zawierzaliśmy się Jemu.
 
 
Admin