Losowy plakat

Polecamy

Drodzy Bracia i Siostry Pielgrzymi! 
Pielgrzymka jest czasem dla Boga i dla ludzi, doskonałą okazją by zadać sobie kilka pytań, przyjrzeć się sobie samemu i przewartościować własne życie. Na co dzień nie ma na to zbyt wiele czasu. Nie bój się więc Boga, który jest samą Radością.
Będziesz szedł z ludźmi, których radość zdaje się nie mieć końca... I wiesz co? Ta radość bardziej Cię oblepi niż ten kurz dookoła! Sam nawet nie zorientujesz się kiedy zaczniesz śpiewać i tańczyć, a co więcej - Twojego nastroju nie zmąci żaden kubeł zimnej wody. A do drogi zachęcać Cię będzie tradycyjne już zawołanie naszej grupy: "Janek Janek B, Janek Bosko olee!".
Przez wszystkie lata pielgrzymowania nasza "pomarańcza" zdominowana jest przez młodzież. Ten rok nie będzie wyjątkiem od reguły. Gwarantujemy, że nie zabraknie tu młodzieńczej werwy, entuzjazmu, dynamizmu, a przede wszystkim przyjacielskiej atmosfery, inspirowanej przez ducha ks. Bosko.
"Duch rodzinny rodzi miłość, a miłość budzi zaufanie. (...) Kto chce być kochany, musi dać poznać, że sam kocha. (...) Kto wie, że jest kochany, kocha, a kto jest obdarzony odwzajemnioną miłością, uzyska wszystko, czego oczekuje, zwłaszcza od młodzieży" pisał św. Jan Bosko.
Już kolejny raz, niebawem, spotkamy się na pątniczym szlaku do Jasnogórskiej Pani. Pielgrzymka jest niezwykłym czasem spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. W tym roku szczególnym, roku życia konsekrowanego, ale też roku jubileuszowym dla wielkiej Rodziny Salezjańskiej będziemy zgłębiali tę tajemnicę obecności i spotkania w życiu św. Jana Bosko i świętych zakonników.
"Bóg sam wystarczy" Przekonaj się o tym osobiście. Wybierz się razem z nami!
Zapraszamy wszystkich młodych... młodych duchem do włączenia się w naszą pełną zapału rodzinę. Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku!
Ks. Łukasz Mastalerz SDB - Przewodnik Salezjańskiej Grupy Pomarańczowej.