Losowy plakat

Polecamy

  

Dwie niezwykłe kobiety:

Mira Zimińska-Sygietyńska – wielbicielka luksusowych samochodów, modnych strojów i okazałej biżuterii nawet w wieku 90 lat. Jej karierę i dokonania śledziło i podziwiało mnóstwo gwiazd w dwudziestoleciu międzywojennym i po wojnie. Bliska przyjaciółka Antoniego Słonimskiego, Tadeusza Boy-Żeleńskiego i Witkacego. Przed wojną zachwycała występami na scenie jako aktorka i piosenkarka. W czasie wojny więźniarka Pawiaka, o jej uwolnienie walczył sam Adolf Dymsza. Po wojnie swoje życie oddała ukochanemu Zespołowi Pieśni i Tańca Mazowsze, który założyła i którego do końca życia była dyrektorką.

Monika Mulska – wielbicielka musicalu, czyli aktorka, tancerka i wokalistka w jednym. Z musicalem właściwie związała swoje życie będąc jednocześnie aktorką teatru muzycznego, wokalistką, frontmenką coverbandu, instruktorem młodzieżowej grupy teatralnej i nauczycielką muzyki. Po każdym jej występie publiczność długo pozostaje pod wrażeniem jej uroku i ogromnego kunsztu artystycznego. Nie da się zapomnieć wykreowanych przez nią ról. Kierownik chóru BoscoBand, który z ogromną pasją i oddaniem prowadzi od 2015 roku.

Obie to rodowite płocczanki. Łączy je też piękny głos i godny podziwu warsztat artystyczny, kreatywność, ogromna pracowitość, zamiłowanie do ludowizny, pracy społecznej, oddanie się swojej ukochanej muzyce. Obie to postacie niezwykle barwne, pełne werwy i poczucia humoru.

Zapraszamy na niecodzienny koncert – piosenki Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej i te związane z jej życiem zostaną wykonane przez Monikę Mulską. Dwie niezwykłe kobiety połączone w jednym koncercie. Brzmi zachęcająco?
W koncercie wezmą udział także uczestnicy warsztatów „Mira Zimińska-Sygietyńska – barwne życie królowej”.

Koncert odbędzie się 29 czerwca 2018 roku o godz. 19.30 w dolnym kościele płockiej Stanisławówki. Wstęp wolny.
Koncert został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Płocka.